Partijos JAUNOJI LIETUVA programa Vilniaus miestui

Savivaldos rinkiminę kampaniją istorinėje Lietuvos sostinėje Vilniuje grindžiame valdymo atsakomybės principu. Tai yra pamatinė politinė vertybė, kuri būtina nuosekliai įgyvendinant šiuolaikiško Vilniaus valdymo siekius ir uždavinius.

     1. Vilniečių savivaldos teisė – tai bendruomenių teisė dalyvauti teritorijų planavimo ir kitų miesto reikalų sprendimų formavimų ir priėmimo procesuose. Lietuva dar 2001 m. yra ratifikavusi Orhuso konvenciją, kurioje yra numatyta gyventojų teisė dalyvauti, priimant su savivalda susijusius, sprendimus.
     2. Viešojo transporto reforma – nemokamas viešasis transportas yra socialinė paslauga, kurios patirtį geriausiai yra įvaldę mūsų kaimynai estai, nemokamą viešąjį važiavimą Talinę ir atskirose savivaldybėse įsivedę jau prieš dešimtmetį. Yra realu ir Vilniuje etapais pasiekti, kad būtų įvestas nemokamas viešasis transportas. Pirmais metais – senjorams, neįgaliems, antrais – mokiniams, studentams, trečiais – Vilniuje deklaruotiems gyventojams. Tuo tarpu miesto svečiai ir nedeklaruoti gyventojai mokėtų daugiau.
     3. Transporto reforma – Upės transportas, Lynų kelias (CableCar): Centras - Šeškinė, Žvėrynas – Lazdynai, Centras - Antakalnis. Tai ne tik viešojo transporto sistemos pertvarkymas, įrengiant užimantį kelio (kaip tramvajus ir kt.) vienabėgį traukinį (MonoRail), bet ir pilnai, išmani transporto valdymo sistema, kuri ne tik suteiks daug didesnį pravažumą, bet ir akivaizdžiai padidins saugumą mieste. Padidinus viešojo transporto pralaidumą, jis taps patrauklesnis miestiečiams. Inovatyvus miestas, sankryžos valdomos AI (dirbtiniu intelektu).
     4. Mažinti komunalinių paslaugų kainas! Komunalinių paslaugų kainų perskaičiavimas. Protingai bei atsakingai planuojant ir paskirstant Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą,atsisakant nereikalingų išlaidų, kurios pagal preliminarius skaičiavimus sudaro net apie 30 proc. visų pirkimų, šis svarbus tikslas yra įgyvendinamas.
     5. Vanduo - prigimtinė žmogaus teisė, todėl sieksime, kad kiekvienas namų ūkis, galėtų suvartoti 2 kubinius metrus šalto geriamo vandens – nemokamai.
     6. Labai svarbi yra valstybinių vaikų darželių statyba, nemokamos vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo ir sporto galimybės.Vaikai – tai visos mūsų valstybės ateitis. Ir šios galimybės - ne tik privilegijuotų šeimų vaikams, o visiems, be išimties.
     Naujos sporto vietos sukūrimas profesionaliems sportininkams, siekiant sportinių aukštumų, taip garsinti ne tik Vilnių, bet ir Lietuvą. Naujos sporto salės, baseinai, maniežai, aikštės.
     Edukacinių platformų plėtra, ypatingą dėmesį skiriant inžinerinių, gamtos, etikos mokslų sritims. Gamtos mokslai realioje aplinkoje.
     Finansavimo didinimas mokykloms – turi būti užtikrintas nemokamas mokslas, o savivaldybė privalo tai užtikrinti aukščiausiame lygyje kiekvienai šeimai. Nuolaidos sporto klubams. Civilinė sauga mokyklose.
     7. Istorinėje Lietuvos sostinėje, Vilniuje, įtvirtiname pamatines mūsų istorijos vertybes, stipriname tautinę savigarbą ir atmintį, plėtojant simbolinę - sakralinę jų raišką dabarties ir ateities kartoms.
     Būtina susigražinti sostinės Lukiškių aikštę – Valstybės aikštę.
     8. Sveikatingumo programa vilniečiams-sveikas aš, sveika šeima, sveika tauta. Kiekvienam vilniečiui sveikatinimo programa. Kiekvienas vilnietis turės galimybę dalyvauti sveikatinimo programose: nemokamos sveikatingumo praktikos viešosiose erdvėse, nuolaidos sporto klubams.
     Aktyvios gyvensenos/sporto aikštelių įrengimas.
     9. Vilnius – žaliasis miestas, plėtosime parkų infrastruktūrą, želdinius, žalias zonas. Neleisime tankinti miesto, kad nepavirstų betono džiunglėmis.
     10. Vilnius - etaloninis Europos socialinio verslo centras. Specialūs lengvatiniai tarifai smulkaus ir mažo verslo įmonėms. Smulkaus verslo ir mažojo šeimos verslo skatinimo planas.
     11. Vilnius – Europos centras. Sieksime, kad automobilių greitkeliai sujungtų Vilnių su kaimyninių valstybių sostinėmis. Tiesioginiai skrydžiai į visų Europos šalių sostines. Geležinkeliai- seniausias, pigiausias ir greičiausias ir ekologiškiausias keliavimo būdas. Geležinkeliu iš Vilniaus tiesiai į Europą. Atstatysime susiekimą su kaimyninių valstybių sostinėmis. Gerinsime susiekimą su kitais Lietuvos regionais.
     12. Saugus Vilnius. Stiprinsime policijos įgaliotinių veikimą, gerinsime gatvių apšvietimą ir bendrą miesto saugumą.
     13. Peržiūrėsime parkavimo mieste sistemą. Padidinsime parkavimo vietų skaičių, neliečiant žalių zonų ar pėsčiųjų takų, kiemų. Sieksime mažinti parkavimo mokestį Vilniaus miesto gyventojams, bus galimybė visiems turėti ilgalaikį parkavimo abonentą visoje miesto teritorijoje. Nauji novatoriški sprendimai (daugiaaukštės parkavimo vietos). Išspręsime elektrinių paspirtukų eismo problemą mieste.
     14. Sieksime pakeisti savivaldos įstatymą, kad vyktų tiesiogiai rinkimai tarybos narių apygardoje. 4 tarybos nariai atstovautų vienai apygardai. Taip tarybos nariai geriau atstovautų saviems apygardos rinkėjų interesams ir rinkėjas galėtų ne tik reikalauti atliktų darbų atsakomybės, bet realiai juos gautų. Tarybos nario biuras privalo būti kiekvienoje apygardoje, tam, kad tarybos narys būtų arčiau rinkėjo ir operatyviau reaguotų į situacijas. Tarybos narys- atsakingas apmokamas darbas, su aiškiu darbo grafiku ir atsakomybės ribomis.
     15. Kultūros renesansas Vilniaus mieste.

UŽ KIEKVIENĄ ŽMOGŲ, BENDRUOMENĘ, JAUNĄ ŠEIMĄ!